02.03.2016

У Ашгабаті Президент України Петро Порошенко разом із дружиною Мариною поклали квіти до Монумента Незалежності Туркменістану.

Глава держави встановив до підніжжя Монумента композицію з квітів зі стрічкою національних кольорів.

По завершенні церемонії Петро та Марина Порошенки посадили дерево на Алеї почесних гостей, яка розташована поблизу Монумента.

Довідково: Монумент Незалежності Туркменістану розміщено на центральній осі Національного парку в м. Ашгабат. Він уособлює велич і зміст незалежності як головного надбання в багатовіковій історії туркменів. Нижня частина монумента являє собою півсферу, що нагадує за формою традиційну туркменську юрту. На її верхній частині височить шпиль, увінчаний позолоченим півмісяцем із п’ятьма зірками – символом єднання п'яти найбільших туркменських племен. Висота споруди – 118 метрів. В середині приміщення розташований Музей національних цінностей. Навколо монумента – величні статуї великих правителів і воєначальників, мислителів та діячів мистецтв держави.

У парку Незалежності з ініціативи чинного Президента Гурбангули Бердимухамедова закладено Алею почесних гостей, яка символізує політику миру й добросусідства.