03.03.2016

Президент Петро Порошенко під час президентських дебатів у рамках Мюнхенської конференції з питань безпеки зазначив, що нині влада України активно працює над реформами, країна поступово змінюються, і на цьому шляху Українська держава потребує солідарності та довіри партнерів.

Коментуючи економічну ситуацію в Україні, зокрема рівень ВВП, Президент зазначив, що останні 20 років Українська держава не проводила ґрунтовних реформ, процвітала корупція та олігархи, була відсутня прозора конкуренція. Петро Порошенко підкреслив, що нині країна, незважаючи на фактичну війну, проводить реформи. Зокрема, Україна стає енергонезалежною від Росії при підтримці країн ЄС. «В цьому році ми вижили без єдиної поставки природнього газу з Росії, які вона завжди використовувала як інструмент політичного тиску. Ми працюємо, але тривалий час нафтогазовий сектор був джерелом корупції для будь-якої влади України», - нагадав Глава держави, додавши, що нині в Україні будується прозорий ринок.

Щодо проекту «Північний потік» Президент зазначив, що інтереси ЄС мають бути вище національних інтересів. Він наголосив, що Україна запрошує інвесторів в українську газотранспортну систему, що має посилити енергетичну безпеку Європи. «Північний потік-2» має лише політичну мету: зробити Європу більш залежною, а Україну та інші країни, в тому числі Польщу, слабшими», - сказав Глава Української держави.

Окремо Президент звернув увагу на запуск судової реформи, щоб створити незалежний від корупції та політичного впливу суд та суддів. «Якщо бути відвертим, у нас жахлива судова система. Ми створюємо особливу інфраструктуру разом з нашими європейськими та американськими партнерами», - зазначив Глава держави, нагадавши про новостворені незалежні інститути для боротьби з корупцією.

Глава держави наголосив, що в Україні для боротьби з корупцію відбувається дерегуляція, зокрема удосконалено законодавчі норми та запроваджено систему електронних закупок. Українська держава посилює безпеку і оборону, витрачаючи на ці цілі 5% ВВП, було зменшено дефіцит бюджету, реструктуризовано борги та оздоровлено банківську систему.

«Будь ласка, не вважайте, що Україна не змінюється. Ми працюємо над важливим речами. Думаю, складно знайти в світі країну з таким обсягом справ. Ми відкриті для співпраці. Нам потрібна ваша солідарність та підтримка, а найголовніше – ваша довіра», - резюмував Президент.