03.03.2016

Президент України Петро Порошенко прийняв делегацію голів парламентів Данії, Естонії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії та Швеції, яка перебуває в Україні з спільним робочим візитом.

Петро Порошенко докладно поінформував керівників парламентів про ситуацію на Донбасі. Було наголошено на тому, що Росія та підтримувані нею бойовики продовжують ігнорувати всі зобов’язання у рамках Мінських домовленостей. Глава держави наголосив на необхідності продовження санкцій щодо країни-агресора задля припинення агресії.

"Тільки координація наших дій, тільки концентрований тиск та санкції можуть вплинути на Росію. Дуже важливо мати абсолютно прозорий механізм санкцій, оскільки це не питання того, що ми хочемо когось покарати або досягти якихось економічний цілей. Це мотивування Росії зупинити агресію", - підкреслив Президент відзначивши важливість стабілізації ситуації та розгортання міжнародної присутності на Донбасі.

Петро Порошенко також звернув увагу присутніх на питання звільнення заручників та незаконно утримуваних в Росії українських громадян - Надії Савченко, Олега Сенцова та інших. Президент підкреслив, що Надія Савченко, яка є народним депутатом та делегатом ПАРЄ від України, вже більше, ніж 1,5 року, безпідставно утримується в російській в'язниці.

Сторони також приділили значну увагу питанню деокупації Криму. Глава держави зазначив, що Україна співпрацює з Радою Європи у цьому питанні - сформували нову комісію, яка відвідає місця, де Росія порушує права українців та кримських татар. Крім того, Президент навів численні факти порушення прав людини в Криму та закликав парламенти країн Північної Європи та Балтії тримати це питання під пильною увагою.

Глава держави подякував парламентським лідерам за тверду позицію щодо підтримки територіальної цілісності та суверенітету України.

Спікери відзначили зусилля України в контексті втілення всеохоплюючого плану реформ. Данія, Естонія, Ісландія, Латвія, Литва, Норвегія та Швеція запевнили, що для їхніх столиць підтримка України належить до незаперечних пріоритетів, у тому числі в рамках NB-8.

Глави парламентів Північної Європи та Балтії привітали прийняття Верховною Радо України у першому читанні змін до Конституції України в частині правосуддя.

Представниця Латвійської Республіки зазначила, що Латвія в цьому році головує серед керівників парламентів країн Північної Європи та Балтії, відомих як NB8 і хоче надавати більшу допомогу Україні і тому хоче зрозуміти чим може допомогти. Вона також зазначила, що Латвія розуміє всі економічні труднощі у впровадженні реформ і нагадала, що минулої п’ятниці парламент Латвії опублікував заяву про те, що Латвія не підтримує Північний потік - 2.