03.03.2016

Україна очікує на прибуття вже найближчим часом місії ПАРЄ, що здійснить перевірку дотримання прав людини в Автономній Республіці Крим, яка була окупована Росією. Про це Президент Петро Порошенко повідомив в інтерв’ю українським телеканалам.

«Ми очікуємо найближчим часом місію Парламентської асамблеї Ради Європи з перевірки дотримання прав людини в Криму. В першу чергу, і в тому числі, – щодо представників кримськотатарського народу», - сказав Глава держави.

Петро Порошенко  наголосив, що Україна неухильно стоїть на позиції того, що півострів був, є і буде українським, і здійснює низку кроків задля його деокупації.

Зокрема, задля цього, зазначив Президент, Україна ініціює широке обговорення результатів роботи турецької місії в Криму. «Ми організовуємо широке обговорення місії, яка повернулася з Криму, котра була організована Туреччиною. Результати – вражаючі, шокуючи, і світ повинен про них знати», - сказав він.

Для обговорення кроків з деокупації півострова та повернення української влади і суверенітету до Криму наша держава запропонувала перемовини за участю провідних країн світу, організацій та країн-гарантів Будапештського меморандуму, повідомив Петро Порошенко.

«Щоб створити майданчик, формат, де ми це маємо обговорювати, Україна запропонувала абсолютно чіткі і прозорі пропозиції – там має бути Європейський Союз та Сполучені Штати Америки, до цього повинні залучитися країни-гаранти Будапештського меморандуму. Назвати цей формат можна «Женева+» і негайно розпочати консультації з організації цього процесу», - наголосив Глава держави.

За його словами, йдеться про звільнення незаконно заарештованих кримських татар та забезпечення дотримання прав кримськотатарського народу, дорожню карту програм з деокупації Криму, яка серед іншого має включати забезпечення міжнародного тиску, у тому числі через санкції, судові процеси.

Президент повідомив, що вже найближчим часом Україна та підприємства, які понесли збитки внаслідок окупації Криму, подадуть низку судових позовів. «Україна і ті підприємства, які ми будемо супроводжувати, будуть забезпечувати судовий захист державних інтересів України по багатьох конвенціях, які ми представимо в різних міжнародних судах», - повідомив Петро Порошенко.