03.03.2016

19 січня Заступник Глави Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Нідерланди в Україні Кейсом Кломпенхаувером. Було обговорено підготовку до консультативного референдуму в Нідерландах щодо Угоди про асоціацію України з ЄС.

Українська сторона рішуче дезавуювала поширене ввечері 18 січня відео-звернення, в якому невідомі особи намагаються створити враження, що вони належать до бійців полку «Азов», висловлюють погрози нідерландській стороні та знищують національний прапор Королівства Нідерланди.

«Ця фейкова постанова є цинічним проявом агресивної пропаганди, яка з усією очевидністю спрямована проти України, її міжнародного іміджу та Угоди про асоціацію з ЄС. Автори цієї акції втрачають розум, намагаються скористатися останнім шансом, аби не дозволити Україні самій обирати своє майбутнє. Їм не вдалося запобігти підписанню Угоди про асоціацію з ЄС, і тепер вони прагнуть зупинити її імплементацію та повне набуття чинності Угодою», – наголосив Костянтин Єлісєєв.

Українська та нідерландська сторони висловили спільну позицію, що подібні фейкові акції не зможуть позначитися на високому рівні партнерства та співробітництва між двома країнами. Пропагандистський крок, який мав на меті посіяти розбрат між українським та нідерландським народами, очікувано матиме зворотній ефект у світі, в якому сповідують цінності демократії, свободи і прав людини. Знищувати прапор країни – це відразлива наруга над державною символікою, і в Україні, яка глибоко цінує дружні й теплі відносини з Королівством Нідерланди, ніколи й ні в кого б не піднялася рука таке зробити.