03.03.2016

Президент України Петро Порошенко провів переговори з Президентом Держави Ізраїль Реувеном Рівліном.

У ході зустрічі сторони обговорили широке коло питань двостороннього порядку денного та подальшого розвитку традиційно дружніх відносин між Україною та Ізраїлем, а також шляхи поглиблення взаємодії двох держав у вирішенні актуальних міжнародних проблем.

Президент України окремо поінформував Президента Ізраїлю про загрозливий розвиток ситуації на Донбасі.

Обидва співрозмовники підтвердили необхідність повного виконання Мінських домовленостей, а також виступили за негайну деокупацію Криму та відновлення українського суверенітету на півострові.

На початку зустрічі Президент Ізраілю відзначив широкі зв'язки між двома державами у різних галузях. "Ми з Вами обговоримо, як нам працювати разом, щоб побудувати краще майбутнє для наших народів", - запросив до переговорів Реувен Рівлін.

«Україна та Ізраїль в даний час стикається з серйозними проблемами. Найбільш важливою з них є: як захистити свою країну від зовнішньої загрози», - наголосив Президент України.

Президент Ізраілю Реувен Рівлін подякував Українському народові за великий внесок вихідців з України у розбудову Держави Ізраіль. "Майбутнє спонукає нас пам'ятати уроки минулого", - сказав він та пригадав свого вчителя Зеєва Жаботинського, який народився у Одесі.

У свою чергу Президент України на початку зустрічі сказав: «Я приїхав як Президент країни, яка щодня виборює свою незалежність, суверенітет і територіальну цілісність», — і висловив захоплення патріотизмом та хоробрістю ізраїльтян, які щодня стоять на сторожі свого суверенітету.

Говорячи про трансформацію України, Президент Порошенко наголосив: «Ми проводимо реформи, але найголовніше - ми боримося з корупцією, яка руйнує наш успіх зсередини. І ми не будемо здаватися. Ваші знання і досвід необхідні», — та зазначив, що Україна має гарний стимул для цього на прикладі Ізраїлю.

Глава Української держави також висловив сподівання, що кількість ізраїльських інвестицій в українську економіку значно зростуть і запевнив Президента Ізраїлю в готовності України допомогти ізраїльським компаніям, які хочуть вийти на ринок нашої країни.

Президенти двох держав підтвердили спільну зацікавленість у розвитку двостороннього співробітництва у торговельно-економічній, науково-технічній, туристичній та гуманітарній сферах.

Петро Порошенко окремо подякував Президенту Ізраїлю за надання фінансової та медичної допомоги громадянам України, які постраждали під час Революції Гідності та бойових дій у зоні АТО.

Сторони відзначили важливість здійснення політичних контактів між двома державами на найвищому рівні та висловились за збереження динаміки двосторонніх візитів у майбутньому.

Глава Української держави запросив Президента Ізраїлю Р.Рівліна здійснити візит до України у 2016 році.