30.03.2016

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з медичними працівниками та громадськістю передав 60 автомобілів швидкої медичної допомоги підрозділам Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф на Донеччині.

«Ці красуні швидкі допомоги, які сьогодні вишикувані на цьому майдані, також є символом миру. Такі швидкі допомоги – сучасні, європейські – ви можете зустріти в будь-якій європейській столиці. На сьогоднішній день вони мають і будуть їздити вулицями, щоб рятувати життя мешканцям Краматорська та інших міст нашого Донбасу», - зазначив Президент.

«Це фактично перший мій приїзд, як Президента, який присвячений мирним справам», - підкреслив Петро Порошенко.

«Медицина – це символ миру. Ніде мир не цінують так, як там, де «поливали» градами, де кожен чув гуркіт снарядів, де бачили полум’я боїв та понюхали пороху, де відчули дихання смерті», - зазначив Президент. Петро Порошенко вкотре наголосив, що робить все можливе, щоб в житті українського Донбасу ніколи більше не повторилися жахіття війни.

За словами Глави держави, кожного дня близько 170 бригад екстреної медичної допомоги Донеччини виїжджають в середньому на 1,5 тис. викликів.

На контрольованій Україною території Донецької області у складі Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф працює 7 станцій швидкої медичної допомоги, 25 підстанцій та 49 пунктів базування бригад.

Серед закуплених авто, 59 автомобілів швидкої медичної допомоги типу «В», обладнаних для транспортування, основного медичного догляду та нагляду за пацієнтами, а також один реанімобіль типу «С» - спеціалізований неонатологічний, який дозволить транспортувати до перинатальних центрів новонароджених з тяжкими захворюваннями та вадами розвитку.