30.03.2016

Під головуванням Президента Петра Порошенко відбулося засідання Ради національної безпеки та оборони, яка розглянула та затвердила санкційний список проти осіб, причетних до організації судилища в Росії над Надією Савченко іншими українськими політичними в'язнями.

На початку засідання Глава держави зазначив: «Сьогодні на порядок денний винесено питання затвердження санкційного списку над особами, що організували судилище над Надією Савченко».

Президент нагадав, що під час останніх консультацій в Брюсселі українська сторона передала «Список Савченко» очільникам Європейського Союзу. Міністерство закордонних справ також направило цей документ країнам-партнерам України.

Глава держави підкреслив, що санкційний перелік - «Список Савченко-Сенцова» включає осіб, які фабрикували справи проти Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Станіслава Клиха, Миколи Карпюка та інших незаконно ув’язнених в Росії осіб.

При цьому Петро Порошенко підкреслив: «Це рішення («Список Савченко») не припиняє нашої наполегливої праці з негайного звільнення Надії Савченко та інших українських героїв».

Президент також доручив доопрацювати «Список» та додати в нього тих осіб, які причетні до тортур українців і кримських татар в Криму. «Просив би, щоб розширення цього списку скоординували з нашими партнерами», - зазначив Президент.