31.03.2016

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Віце-Президентом Сполучених Штатів Америки Джозефом Байденом.

Глава держави та Віце-президент США рішуче засудили оголошення Донецьким судом Російської Федерації так званого вироку у справі Надії Савченко.

«Україна ніколи не визнає цього судилища», - наголосив Петро Порошенко.

Сторони скоординували позиції з метою якнайскорішого повернення Надії Савченко в Україну.

Віце-президент США запевнив, що відповідні сигнали щодо негайного звільнення українки будуть донесені до російської сторони під час найближчого візиту до Москви Держсекретаря США Джона Керрі.

Глава держави звернув увагу на розроблений Україною «Список Савченко», до якого включені особи, які фабрикували справу проти неї.

Джозеф Байден також зазначив, що Перша леді США Мішель Обама була зворушена зверненням до неї дружини Президента України Марини Порошенко з проханням долучитися до кампанії зі звільнення Надії Савченко.

Петро Порошенко докладно поінформував Віце-президента США про останній розвиток ситуації на Донбасі, де контрольовані Росією бойовики продовжують ігнорувати безпекові положення Мінських домовленостей, щоденно здійснюючи обстріли українських позицій.

Джозеф Байден підтвердив незмінність позиції США щодо захисту суверенітету та територіальної цілісності України, а також збереження санкцій щодо Росії до повного виконання нею Мінських домовленостей.

Віце-президент США також підтвердив, що американська сторона продовжуватиме надавати допомогу Україні на шляху реформ. Співрозмовник також підтримав зусилля Глави держави з якнайшвидшого врегулювання політичної кризи на основі формування проєвропейського реформаторського уряду.

Президент України та Віце-президент США засудили терористичні акти у Брюсселі та закликали до єдності у боротьбі з терористичною загрозою в усіх її проявах.

Сторони також обговорили графік найближчих контактів на вищому рівні між Україною та Сполученими Штатами Америки.