31.03.2016

Президент Петро Порошенко під час відкриття першого засідання Міжнародної консультативної ради висловив сподівання, що поради та рекомендації учасників Ради - визнаних міжнародних політиків та експертів – допоможуть побудувати сильну та процвітаючу Україну.

«Впевнений, що ця Рада допоможе нам пройти період драматичних подій, і Україна стане сильнішою», - звернувся до учасників засідання Петро Порошенко.

Президент відзначив, що учасники Міжнародної дорадчої Ради є справжніми друзями України зі всього світу. Глава держави наголосив, що для України дуже корисною є ініціатива збирати таких визначних осіб, які могли би допомогти у проведенні реформ та подоланні безпекових викликів. Він подякував учасникам за їхні зусилля та готовність підтримати Україну.

Петро Порошенко підкреслив, що українці вже кілька разів за новітню історію своєї держави доводили відданість демократії та демонстрували готовність боротися за своє європейське майбутнє. «Україна має хороші перспективи для реформ, і Україна буде країною, де є незалежна судова система, верховенство права, демократія і гарний інвестиційний клімат, безпека. Україна матиме процвітаюче майбутнє», - переконаний Президент.

Глава держави зазначив, що рекомендації та поради Міжнародної дорадчої ради допоможуть нам побудувати саме таку Україну.

Президент повідомив учасникам засідання про хід реформ в Україні. Україна залишається відданою реформам – боротьбі з корупцією, побудові системи верховенства права та реформи судочинства, впровадженні децентралізації та всім необхідним крокам для повернення України в Європу.

«Кожен з вас у вашій власній країні був свого часу «батьком певного дива» - економічного, демократичного. І ви дійсно друзі України. Тому хотів би об’єднати наші зусилля, щоб досягти результатів та привнести в Україну позитивні речі», - зазначив Глава держави.

До складу Міжнародної дорадчої ради увійшли, зокрема, Прем’єр-міністр Австралії (2013-2015) Тоні Ебботт, заступник Прем’єр-міністра Польщі (1989 - 1991, 1997 - 2000), автор реформ Лєшек Бальцерович, керівник комітету Європейського парламенту у закордонних справах Елмар Брок, Прем'єр-міністр Словаччини (1998-2006) Мікулаш Дзурінда, Прем'єр-міністр Литви (1999 - 2000, 2008 - 2012) Андрюс Кубілюс, Маршал Сейму Польщі (2014-2015), Міністр закордонних справ Польщі (2007 - 2014) Радослав Сікорський, Перший заступник Міністра фінансів (1989-1990) Марек Домбровський.