31.03.2016

Президент зазначив, що під час візиту до Брюсселю передав проект так званого «Списку Савченко», який включає осіб, відповідальних за порушення прав людини, викрадення, судове переслідування українського пілота Надії Савченко.

«Ми домовились, що цей перелік буде уважно вивчений в європейських столицях на предмет запровадження додаткових індивідуальних обмежувальних заходів від імені Європейського Союзу з координацією та підтримкою України», - наголосив Глава держави у заяві для преси за підсумками зустрічі з Комісаром ЄС з питань гуманітарної допомоги та реагування на кризи Хрістосом Стиліанідісом.

«Я  хотів би наголосити,  що цим ми не обмежуємося. І на порядку денному є підготовка нового списку санкцій щодо осіб, причетних до тортур інших 11 українських політв’язнів», - повідомив Петро Порошенко.

Президент зазначив, що пріоритетною темою міжнародних переговорів є координація зусиль для посилення міжнародного тиску на Росію з метою негайного звільнення та повернення в Україну незаконно утримуваних в Росії українських громадян, включаючи Надію Савченко, Олега Сєнцова, Олександра Кольченка.

Глава держави додав, що сьогоднішній день, а саме друга річниця протиправної та зухвалої анексії Криму, та пов’язаний з нею «фестиваль цинізму та фальші» на російських площах та телебаченні, є яскравим доказом свідомого ігнорування Росією норм міжнародного права, неготовності повернутися до цивілізаційних норм поведінки у міжнародних відносинах.

«Я дуже вдячний Європейському Союзу за потужну заяву у підтримку незалежності, територіальної цілісності і суверенітету України, а також із засудженням та підтвердженням політики невизнання незаконної анексії Криму», - підкреслив Президент, додавши, що глибоку стурбованість викликають процеси мілітаризації півострову та погіршення ситуації із правами людини, зокрема кримських татар.

Глава держави зазначив, що за його дорученням сьогодні на тематичному засіданні Ради Безпеки ООН щодо другої річниці окупації Криму виступить Мустафа Джемілєв.

В свою чергу, Хрістос Стиліанідіс наголосив, що Європейський Союз продовжує підтримувати Україну і українців. «Я приєдную свій голос до закликів щодо негайного звільнення Надії Савченко», - сказав Єврокомісар.

Хрістос Стиліанідіс зазначив, що через два роки після нелегальної анексії Криму Російською Федерацією, ЄС залишається чітко і повністю відданим підтримці суверенітету і територіальної цілісності України.

«ЄС знову підкреслює, що не визнає і продовжує засуджувати це порушення міжнародного права», - сказав він.