05.04.2016

Під час робочого візиту Президента Петра Порошенка до США підписано Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Австралії про співробітництво в галузі використання атомної енергії в мирних цілях.

В присутності Президента документ підписали Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин та Міністр закордонних справ Австралії Джулія Бішоп.

Глава держави також провів переговори з Міністром закордонних справ Австралії Джулією Бішоп.

«Австралія прагне допомогти Україні диверсифікувати поставки уранової сировини для мирних цілей», - заявила Джулія Бішоп після підписання угоди.

Президент подякував пані Міністру за тверду та послідовну позицію Австралії щодо підтримки територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України та подякував уряду цієї країни за тісну взаємодію з Україною на міжнародній арені.

Співрозмовники погодилися, що санкції проти Росії мають тривати до повного виконання нею Мінських домовленостей.

Сторони наголосили на важливості звільнення Надії Савченко та інших українців, яких незаконно утримують в російських тюрмах.

Петро Порошенко і Джулія Бішоп також обговорили питання притягнення до відповідальності винних у збитті російськими бойовиками авіалайнеру рейсу МН17. Співрозмовники погодилися, що акти тероризму не повинні залишатися безкарними.

Президент України запросив Прем'єр-міністра Австралії Малкольма Тернбулла відвідати Україну в зручний для нього час.

Угода між Україною та Австралією передбачає співпрацю в секторі атомної енергетики та мирного використання ядерної енергії. Зокрема, можливі форми співробітництва у напрямку фундаментальних та прикладних досліджень; наукових, технічних та промислових досліджень та розробок; ядерної безпеки, радіаційного захисту та захист навколишнього середовища.