05.04.2016

Президент Петро Порошенко наголосив, що для успіху Української держави є критичною підтримка міжнародних партнерів у досягненні миру, і Захід не може здатися в питанні України, а санкції проти Росії повинні зберігатися.

"Війна Росії проти України довела, що слабкість провокує агресію, в той час як сильна країна може стримати агресора. Тому дуже важливо, що наші партнери допомагають нам стати сильними в усіх відношеннях - політичному, економічному і військовому", - підкреслив Президент під час виступу на форумі "Битва України за свободу триває" у Капітолії.

Глава держави вкотре наголосив, що Україна платить дуже високу ціну за війну з Росією - багато загиблих, вимушених переселенців, 7% території окуповані та близько 20% економіки захоплено чи знищено. Президент підкреслив, що Росія не виконує Мінські домовленості, продовжуючи посилати війська, важке озброєння і боєприпаси в Україну. "Росія продовжує використовувати ескалацію щоразу, коли хоче досягти кращого сценарію. Вона продовжує підтримувати бойовиків на Донбасі, бо хоче мати постійні важелі впливу на Україну", - зазначив Петро Порошенко.

Глава держави акцентував увагу на тому, що Росія також використовує людей для торгівлі - в питанні звільнення полонених та українців, які незаконно утримуються в РФ.

Петро Порошенко нагадав, що Україна підготувала санкційний список щодо осіб причетних до організації судилищ проти українських патріотів. "Сподіваємось, що наші американські і європейські партнери приєднаються до цієї ініціативи", — додав він.

Президент також нагадав про системні й масові порушення прав людини в Криму, які зафіксовані і у звітах міжнародних організацій. Понад 130 кримінальних справ стосовно кримських татар, зокрема справи про заборону Меджлісу, викрадення і вбивства кримських татар."Росія сильно мілітаризує Крим. Вона прагне розміщувати ядерну зброю там", - додав Глава держави.

Президент підкреслив, що якщо міжнародні санкції проти Росії будуть зняті, то вбивства українців залишаться без покарання. "Чи може хто-небудь на Заході прийняти це? Впевнений, що ні. Без стійкого миру на Донбасі санкції повинні залишатися. Без відновлення суверенітету України в Криму санкції повинні залишатися. Без нового російського ставлення до відносин санкції повинні залишатися. Все, що менше, стане компромісом, який коштуватиме цінностей та справедливості", - наголосив Президент.