05.04.2016

Президент Петро Порошенко взяв участь в урочистостях з нагоди відзначення  2-ї річниці з дня створення батальйону оперативного призначення імені Героя України генерала Сергія Кульчицького 27-ї бригади Національної гвардії України.

Петро Порошенко привітав бійців з 2-ю річницею створення батальйону. «Україна була без зброї, без армії, і треба було формувати батальйони для того, щоб  зупиняти агресію ворога. І першими стали  на захист Батьківщини бійці прямо з Майдану», - відзначив Глава держави.

Президент подякував заступнику голови Верховної Ради України Андрію Парубію за ідею святкування 2-ї річниці створення батальйону на Майдані, саме там, де він народився.  «Дякую кожному із вас, що ідеї Майдану ви зберегли  в серці і не дали нікому їх зганьбити», - сказав Петро Порошенко.

Глава держави наголосив, що разом з бійцями Збройних сил України саме нацгвардійці Кульчицького «першими стали на лінії Ізюм-Слов’янськ, першими увійшли у звільнений Слов’янськ і першими святкували ці перемоги».

Батальйон першим і зазнав втрат у  боях, заплативши високу ціну за перемоги: 25 бійців загинули,  82 – було поранено в боях з терористами. «Ми завжди будемо пам’ятати тих, хто віддав своє життя як на Майдані, так і в бою. Я пам’ятаю, яким ударом для нас була загибель генерала Сергія Кульчицького у травні 2014 року», - наголосив Петро Порошенко.

За словами Президента, саме зусиллями українських військових було звільнено дві третини Донбасу.

Глава держави зазначив, що сьогодні ситуація на фронті не дає нам підстав для самозаспокоєння. «Ті бої, які ведуться в районі промзони біля Авдіївки, зосередження ворожих збройних формувань разом з танками,  артилерією аж ніяк не дає нам підстав сподіватись на гарантований  мирний розвиток подій», - сказав Петро Порошенко.

«Але ми вже інші. У нас вже інші Збройні Сили, які мають величезний бойовий досвід і досвід перемог. У нас вже інша техніка, інша засоби зв’язку, інша розвідка. Але ті самі Герої. І я хотів би від імені керівництва держави подякувати кожному з Вас за те, що ви зробили в бою», - підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави вручив державні нагороди 26 бійцям батальйону, які відзначилися особливим героїзмом та проявили мужність в ході проведення антитерористичної операції.