05.04.2016

Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич обговорив із керівництвом та представниками Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) з виборів питання повноцінного включення людей з інвалідністю в демократичний політичний та виборчий процес.

З 11 до 18 березня 2016 року в Україні за ініціативи IFES та за участю Валерія Сушкевича буде проведено «Тиждень доступності виборчих систем».

Заходи в рамках цього тижня покликані привернути увагу суспільства на бар’єри, які ускладнюють, а деколи й унеможливлюють, рівну участь людей з інвалідністю в політичному житті, створити підґрунтя для розробки із залученням зацікавлених сторін стратегії щодо забезпечення та заохочення повного й рівноправного включення людей з інвалідністю в демократичний політичний та виборчий процес.

В цей період IFES також організовує заходи з навчання за міжнародною системою BRIDGE щодо прав людей з інвалідністю, а також презентує рекомендації провідного міжнародного експерта з доступності виборчого процесу та засновника ElectionAccess.org Вірджинія Аткінсон «Рівний доступ: як включити людей з інвалідністю у вибори і політичні процеси».

Під час зустрічі Валерія Сушкевича зі старшим міжнародним радником з питань виборів Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) з виборів, директором IFES в Україні Пітером Ербеном, менеджером глобальної програми доступу та доступності IFES Вірджінією Аткінсон, координатором з питань доступності IFES Ребеккою Ааберг, менеджером з розвитку організації, діяльності та звітування IFES Мелані Поулсен і координатором програм IFES Наталією Балюк спільно з представниками громадянських організацій людей з інвалідністю обговорювалися низка заходів, присвячених забезпеченню виборчих прав людей з інвалідністю в нашій державі, а також спільна робота над розробкою змін до законодавства про вибори.

Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) – неприбуткова міжнародна організація, що підтримує право громадян на участь у вільних і справедливих виборах.