06.04.2016

Президент Петро Порошенко відвідав та поклав квіти до Меморіалу жертвам Голодомору 1932-33 років в Україні у Вашингтоні та поспілкувався з українською громадою під час робочого візиту до США.

Глава держави подякував всім, хто протягом багатьох десятиліть невтомно поширює правду про жахливий злочин кремлівської влади, та тим, хто безпосередньо долучився до втілення  унікального українсько-американського проекту – Меморіалу.

«Пам'ять про Голодомор об’єднує весь цивілізований світ і робить нас сильнішими», - підкреслив Петро Порошенко.

Цей Меморіал засвідчує, що злочини, які вчинились проти українського народу визнаються геноцидом, а також постійно нагадує про те, що  злочини скоєні проти українців назавжди залишаться в серцях, зазначив Президент. «Ми ніколи не пробачимо Кремлю знищення мільйонів українських патріотів. Ми відновимо справедливість і ті, хто скоїв цей злочин навіки отримають свою заслужену кару у пам’яті не лише українців, а й по всьому світу», - підкреслив Петро Порошенко.

Петро Порошенко наголосив на важливості збереження пам’яті про Голодомор та його жертв для виховання молодого покоління українців. За останні роки змінилось ставлення до Голодомору у світі, зазначив Президент  та подякував Міністру закордонних справ Литви Лінасу Лінкявічусу, який разом з українською делегацією вшанував пам'ять жертв цієї трагедії.

Президент підкреслив, що українці несуть велику жертву захищаючи незалежність і територіальну цілісність не лише Української держави але й свободу, демократію і цінності, на яких базується державна система США, ЄС, і весь цивілізований світ.

Петро Порошенко наголосив, що як і злочин Голодомору, так і усі злочини зараз в окупованому Криму та на Донбасі, що чиняться кремлівською владою, матимуть неминуче покарання. Президент додав, що невідворотним буде покарання тих, хто незаконно позбавляє волі Надії Савченко, Олега Сенцова і всіх інших українських патріотів.

Україна вдячна США та усьому цивілізованому світу за підтримку в спільній боротьбі за відновлення справедливості та верховенства права, зазначив Петро Порошенко. Президент також подякував українській громаді за те, що «усім серцем люблять Україну та дбають про неї, перебуваючи в Америці, плекають спадщину, в якій  джерело натхнення, віри та надії у найважчі часи».

Президент зауважив, що не зміг відвідати Вашингтон 7 листопада 2015 року, коли відбулось урочисте  відкриття Меморіалу, через події в Україні. На заходах була присутня Дружина Президента Марина Порошенко, яка передала відеозвернення від Глави держави. За словами Президента, Меморіал розташований майже в центрі Вашингтону і тому велика кількість людей можуть  вшанувати пам'ять невинних українців, які загинули під час штучного голоду в Україні.