06.04.2016

Президент Петро Порошенко провів зустріч з Комісаром Ради Європи з прав людини Нільсом Муйжнієксом.

Глава держави закликав Комісара РЄ сприяти звільненню Надії Савченко та інших утримуваних в Росії політичних в'язнів. «Кримінальні переслідування громадян України, які незаконно утримуються в Росії, є політично мотивованими і суперечать загальноприйнятим законодавчим нормам і принципам. Ці справи мають спільні ознаки, що засвідчує існування дуже небезпечної тенденції», - зазначив Петро Порошенко.

Президент звернувся до Ради Європи з проханням направити в Росію спеціальну місію для здійснення моніторингу ситуації із ув’язненими в РФ громадянами України. «Маємо використати всі можливості, включаючи направлення спеціальної місії, для контролю за ситуацією з ув’язненими українцями та запровадити інші необхідні механізми, зокрема моніторинг Росії Європейським комітетом із запобігання тортурам», - зазначив Глава держави. У свою чергу Комісар Нільс Муйжнієкс повідомив, що слідкує за ситуацією з Надією Савченко та іншими ув’язненим українцями.

Глава держави проінформував про ситуацію на Донбасі та повідомив про катастрофічну гуманітарну ситуацію, що викликано збройною агресією Російської Федерації проти України. Президент підкреслив, що Росія як держава-окупант несе повну відповідальність за всі порушення прав людини в даному регіоні.

Президент також наголосив на занепокоєності української сторони утисками та викраденнями кримських татар. Так, останнім кричущим випадком стало ініціювання заборони діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, що суперечить всім нормам міжнародного права. Комісар РЄ зазначив: «Занепокоєний ситуацією зі спробами заборонити Меджліс як екстремістську організацію. Це може негативно вплинути на тисячі людей, які будуть асоціюватися з екстремістами згідно російського законодавства та зазнавати утисків».

Глава держави також подякував ПАРЄ за санкції стосовно Росії за дії в Криму та на Донбасі.