06.04.2016

Уповноважений з прав дитини Микола Кулеба зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Румунії в Україні Корнелом Іонеску. Співрозмовники обговорили питання співпраці між Україною та Румунією в сфері захисту прав дітей. Микола Кулеба та Корнел Іонеску відзначили необхідність поглиблення співпраці з метою впровадження в Україні європейських стандартів захисту прав дітей, що сприятиме прискоренню євроінтеграційних процесів в Україні.

За 18 років реформ Румунії вдалось побудувати ефективну дітоцентричну систему, орієнтовану на сімейне виховання та підтримку сім’ї. Зокрема, зменшилась кількість дітей, які проживали в інтернатних закладах, зі 100 тис. до 20 тис. дітей. Шляхом перерозподілу коштів, вивільнених у процесі деінституціалізації, були створені умови для розвитку інклюзивної освіти, системи раннього втручання, розроблені стандарти надання соціальних послуг, максимально наблизивши їх до споживачів.

«Для України, яка зараз лише робить перші кроки на шляху деінституціалізації, досвід Румунії є досить корисним - як країни колишнього пострадянського простору, яка здійснила реформу інтернатних закладів в умовах, подібних до України», - зазначив Микола Кулеба.

Під час зустрічі сторони висловили готовність до подальшого поглиблення україно-румунських відносин у реформуванні закладів інституційного догляду та вихованні дітей. Зокрема, було домовлено про здійснення робочої поїздки за участі керівників центральних органів виконавчої влади для безпосереднього ознайомлення з досвідом.

Крім того, співрозмовники обговорили можливість співпраці в питаннях надання підтримки та допомоги дітям, які проживають в зоні проведення АТО. Посол Іонеску повідомив Уповноваженому про готовність румунської сторони прийняти на оздоровлення українських дітей з Луганської та Донецької областей, які проживають в зоні зіткнення.

Уповноважений подякував румунській стороні за підтримку, яка надається Україні, зокрема щодо допомоги дітям, які постраждали від військового конфлікту, та висловив готовність до подальшої плідної співпраці.