06.04.2016

Президент України Петро Порошенко в Брюсселі зустрівся з Президентом Європейського Парламенту Мартіном Шульцем.

Глава держави привітав розвиток міжпарламентського співробітництва Україна - ЄС і висловив вдячність співрозмовнику за проведення днів України в Європейському парламенті. Впродовж зустрічі співрозмовники скоординували позицію щодо лібералізації  безвізового режиму для України, а також обговорили позиції щодо виконання Мінських домовленостей.

Мартін Шульц запевнив у готовності Європарламенту підтримати рішення про запровадження безвізового режиму для українців у  цьому році.

Петро Порошенко наголосив, що в українському парламенті є більшість для ухвалення євроінтеграційних законів.

Глава держави звернувся до Президента Європарламенту із закликом посилити тиск на Росію для забезпечення негайного звільнення Надії Савченко та інших українців, незаконно утримуваних в російських в’язницях.

Петро Порошенко передав Мартіну Шульцу санкційні пропозицій України проти осіб, які фабрикували справу проти Надії Савченко. Глава держави наголосив на необхідності збереження санкцій ЄС щодо Росії до повного виконання нею Мінських домовленостей.

Президент також запросив Мартіна Шульца відвідати Україну та взяти участь у заходах з нагоди 30-х роковин Чорнобильської катастрофи.