06.04.2016

Петро Порошенко відзначив високими державними нагородами 26 учасників антитерористичної операції – військовослужбовців батальйону оперативного призначення імені Героя України генерала Сергія Кульчицького Національної гвардії України.

Глава держави підписав відповідний Указ.

15 березня 2016 року виповнюється друга річниця з дня утворення підрозділу із числа добровольців Самооборони Майдану.

Відзначені нагородами виявили особисту мужність і самовідданість, високий професіоналізм та вірність військовій присязі під час проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях.

Серед нагороджених орденом «За мужність» ІІІ ступеня – сержант Олександр Полюхович, який брав участь у спеціальній рятувальній операції з евакуації військовослужбовців зі збитого сепаратистами гелікоптера, на якому перебував особовий склад та генерал-майор Сергій Кульчицький. Рятувальна група, до складу якої входив старший сержант, першою прибула на місце катастрофи. Своїми сміливими та рішучими діями, ризикуючи власним життям, Олександр Полюхович врятував пораненого пілота та, прикриваючи своїх товаришів, надав можливість забрати тіла загиблих військовослужбовців, зброю та зашифровані засоби зв’язку. Під час виконання  службово-бойових завдань у Вуглегірську, Горлівці Донецької області він брав активну участь у створенні мінних загороджень, що блокували підходи до вогневих позицій військовослужбовців Національної гвардії України. Під час бою у Вуглегірську, завдяки встановленим старшим сержантом Олександром Полюховичем мінам, підірвалися три ворожі танки.

Цим же орденом також нагороджено сержанта Андрія Селезньова. У складі зведеного підрозділу 1-го резервного батальйону Національної гвардії України група, до складу якої входив сержант Селезньов, разом з бійцями 95-ї бригади утримувала позиції на стратегічній висоті на горі Карачун під Слов’янськом Донецької області. Під час виконання службово-бойового завдання поблизу Слов’янська сержант Андрій Селезньов виявив особисту мужність та відвагу, особисто проводив розвідку боєм, що дало можливість знищити значну кількість бойовиків.

Орденом Данила Галицького нагороджено лейтенанта Володимира Ібадуллаєва. Під час боїв в зоні АТО він виявив себе сміливим та грамотним офіцером, внаслідок чого особовий склад підрозділу вийшов на ротацію без втрат. З 22 по 28 червня 2014 року Володимир Ібадуллаєв виконував службово-бойові завдання в складі розвідувального взводу батальйону поблизу Слов’янська. З 20 лютого по 15 липня 2015 року координував дії батальйону в зоні проведення антитерористичної операції. Завдяки своєчасному прийняттю правильних рішень підрозділи батальйону успішно виконали понад десять бойових завдань поблизу Горлівки. У березні 2015 року в складі батальйону брав участь у спільній операції з контрдиверсійної боротьби в населених пунктах Зайцеве, Кодема, Миронівське та Луганське. Володимир Ібадуллаєв брав безпосередню участь та керував оперативними групами з числа контрдиверсійного резерву в спеціальних операціях з попереджання терористичних актів та диверсій. У ході виконання бойових завдань був прикладом самовідданого виконання військового обов’язку, мужності та відданості Військовій присязі.