07.04.2016

Президент України Петро Порошенко провів переговори з Прем’єр-міністром Японії Сіндзо Абе під час офіційного візиту до цієї країни.

«Ми будемо координувати наші дії рамках Ради безпеки  ООН, Світової організації торгівлі та інших міжнародних організацій», - підкреслив Глава держави у заяві для представників ЗМІ за підсумками переговорів з Прем’єр-міністром Японії.

Президент ще раз підтвердив незмінність підтримки Україною прагнення Японії набути статусу постійного члена Ради Безпеки ООН.

Глава держави зазначив, що цього року 11 березня Японія вшановувала пам’ять жертв трагічних подій на атомній електростанції «Фукусіма-1», яка сталась п’ять років тому. 26 квітня в Україні відзначатимуться 30-ті роковини Чорнобильської трагедії.

«Хотів би підкреслити глибоку вдячність України Японії, яка простягнула руку допомоги нашій державі у справі подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. Україна також однією з перших прийшла на допомогу Японії. Ми ще раз підтвердили нашу готовність до подальшої співпраці у сфері ліквідації наслідків аварій на атомних станціях та інших техногенних катастроф у рамках відповідного двостороннього Комітету», - наголосив Президент.

В свою чергу, Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе нагадав, що в 2016 році Україна та Японія стали непостійними членами Ради безпеки ООН. «Маємо нести велику відповідальність для вирішення завдань. Сьогодні ми підтвердили, що будемо координувати наші позиції для підтримання безпеки на міжнародній арені», - зазначив він.

Сіндзо Абе наголосив на зацікавленості його країни розвивати стосунки з Україною. «Україна є нашим партнером. Ми маємо спільні основні цінності – такі, як свобода, демократія, права людини та верховенство права», - підкреслив голова Уряду Японії.

Прем’єр-міністр Японії запевнив у продовженні підтримки заходів по подоланню наслідків аварії на ЧАЕС.  Сіндзо Абе повідомив про намір Японії додатково надати 3,5 млн євро для будівництва сховища ядерного палива в Україні.