07.04.2016

У рамках робочого візиту до Сполучених Штатів Америки Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Прем’єр-міністром Королівства Нідерланди Марком Рютте.

Співрозмовники скоординували майбутні дії у контексті консультативного референдуму щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, який відбудеться у Нідерландах 6 квітня 2016 року.

Водночас Петро Порошенко наголосив, що процес європейської інтеграції України є незворотним, оскільки громадяни України поділяють спільну історію та цінності з країнами Європейського Союзу. Неможливо ставити бар’єри на шляху до розповсюдження цінностей, на яких базується Євросоюз.

Глава держави підкреслив, що розраховує на ухвалення Європейським Союзом рішення щодо започаткування безвізового режиму для громадян України вже під час головування Нідерландів у Раді ЄС.

Сторони також обговорили низку питань двостороннього співробітництва, зокрема в економічній та інвестиційній сферах.

Президент України та Прем’єр-міністр Нідерландів скоординували подальші спільні дії у рамках розслідування трагедії літака рейсу МН-17, збитого російськими бойовиками у липні 2014 року.

Сторони також обговорили питання збереження існуючого режиму санкцій ЄС щодо Росії як ефективного інструменту забезпечення повної імплементації Мінських домовленостей та відновлення територіальної цілісності й суверенітету України.

Петро Порошенко та Марк Рютте закликали негайно звільнити з російської в'язниці українського пілота Надію Савченко.