07.04.2016

Президент Петро Порошенко ознайомився з програмою підготовки співробітників Національної поліції України, які нестимуть службу у Луганській та Донецькій областях, під час відвідання Харківського національного університету внутрішніх справ у рамках робочої поїздки до Харківської області.

Президент зазначив, що завдяки реформі правоохоронних органів, яка проводиться у чіткій і ефективній співпраці з партнерами з ЄС та США, сьогодні Україна має кардинально інше обличчя поліції і ставлення до неї. Крім того, силові підрозділи, включаючи Нацполіцію, Службу безпеки України, Державну прикордонну службу України, Національну гвардію України, інші силові підрозділи, демонструють високу ефективність своїх дій.

Глава держави звернувся до слухачів курсу підготовки і наголосив, що основне завдання і поліцейських, і його як Президента та Верховного Головнокомандувача – забезпечення миру, спокою та безпеки.

«Війна зараз не лише в районі лінії зіткнення, не лише на лінії, де ведуть бої підрозділи Збройних Сил із окупантами. Є війна проти злочинності, тероризму, розвідувально-диверсійних груп», – сказав Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що сьогодні від терористичної загрози не захищена жодна країна, і вчорашні теракти в Брюсселі підтверджують це. «Саме тому рівень підготовки правоохоронців є надзвичайно важливим», – підкреслив Президент.

Глава держави зазначив, що це особливо важливо, зважаючи на майбутнє місце служби поліцейських – райони Донецької та Луганської областей, які межують із окупованими територіями держави.

«Ви – справжні герої, бо виходите завтра на патрулювання, боротьбу зі злочинністю у Слов’янську, Краматорську. Ми маємо продемонструвати кардинальну відмінність того, що є на звільнених територіях, від того, що відбувається на окупованих – де панує безлад, злочинність і наруга, відбуваються тортури над людьми», – сказав Глава держави.

Президента ознайомили з елементами програми підготовки співробітників Нацполіції, зокрема продемонстрували вправи на автомобілях, дії поліцейських під час затримання правопорушників, у тому числі з використанням службових собак.