07.04.2016

Президент Петро Порошенко провів зустріч з делегацією Світового конгресу українців на чолі з його президентом Євгеном Чолієм.

Глава держави відзначив активну діяльність Конгресу, який об'єднує понад 300 українських організацій у 33 країнах світу, у справі залучення міжнародної підтримки нашої держави, поширення правдивої інформації про події в Україні та об'єднання зусиль усіх українців з метою протидії російській пропаганді. Окремо Петро Порошенко звернув увагу на важливу ініціативу Світового конгресу українців "Захист патріотів", яка врятувала життя багатьох українських бійців.

Президент наголосив на першочерговості звільнення Надії Савченко та усіх українських в’язнів з російських в'язниць.

Петро Порошенко також звернув увагу співрозмовників на систематичні порушення прав людини в окупованому Криму і масштабної мілітаризації регіону. У цьому контексті Глава держави заручився підтримкою Світового конгресу українців ініціативи щодо започаткування міжнародного механізму з деокупації Кримського півострова у форматі "Женева плюс".

Співрозмовники також обговорили питання популяризації позиції України під час референдуму в Голандії.

Петро Порошенко запросив представників СКУ взяти участь у відзначенні 25-ї річниці проголошення незалежності України, а також приєднатися до меморіальних заходів із вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру у зв’язку з 75-ми роковинами цієї трагедії.

У зустрічі з Главою держави разом з президентом Світового конгресу українців Євгеном Чолієм взяли участь Генеральний секретар Світового конгресу українців Стефан Романів та президент Конгресу українців Канади Павло Ґрод.