07.04.2016

Президент Петро Порошенко нагородив п’ятьох військовослужбовців Державної прикордонної служби України за самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове виконання військового обов’язку.

Глава держави підписав відповідний Указ.

Медаллю «За бездоганну службу» III ступеня нагороджено майора Андрія Біжика. З квітня по липень 2014 року та у жовтні 2014 року брав участь у бойових зіткненнях з незаконними збройними формуваннями на ділянці державного кордону в зоні відповідальності відділів прикордонної служби, «Станично-Луганське», «Красна Талівка» та «Біловодськ» Луганського прикордонного загону. 2 – 3 червня 2014 року особисто брав участь у відбитті збройного нападу незаконно озброєних бандитських формувань на управління Луганського прикордонного загону та самовіддано, ціною власного життя, обороняв територію прикордонного загону, виявляючи мужність і вірність присязі.

Медаллю «За бездоганну службу» III ступеня також нагороджено підполковника Сергія Лозінського. У період з квітня по вересень 2014 року Сергій Лозінський брав участь у забезпечені проведення антитерористичної операції у східних регіонах України. Виконував бойові завдання на ділянці державного кордону в зоні відповідальності відділів прикордонної служби «Бірюкове», «Свердловськ», «Станично-Луганське», «Красна Талівка» та «Біловодськ» Луганського прикордонного загону. З червня по липень 2014 року очолюваний ним підрозділ на блокпосту в Станично-Луганському районі відбив усі спроби незаконних збройних формувань захопити позиції прикордонників, не допустивши втрат серед особового складу.

Медаллю «Захиснику Вітчизни» нагороджено старшого лейтенанта Сергія Блащука, який у травні 2014 року під час проходження служби у відділі прикордонної служби «Краснодон» Луганського прикордонного загону брав участь у відбитті нападу незаконного збройного формування на прикордонний підрозділ. У ході бою виявив мужність і самовідданість, досконало знаючи місцевість і співпрацюючи з проукраїнськими місцевими жителями, забезпечив виведення особового складу підрозділу з оточення.

Медаллю «Захиснику Вітчизни» нагороджено сержанта Євгенія Вербицького, який з червня 2014 року виконував завдання з охорони та оборони державного кордону в зоні відповідальності Луганського прикордонного загону. У складі прикордонного наряду спільно з підрозділами  Збройних Сил України брав безпосередню участь у захисті та утриманні залізничного мосту в районі с. Іллінка. Мужньо та самовіддано відбивав напади проросійських найманців, які здійснювали спроби захопити позиції підрозділу. Неодноразового забезпечував супровід української військової техніки під шквальними обстрілами терористів.

Старший сержант Тараса Галайко також нагороджений медаллю «Захиснику Вітчизни». Тарас Галайко з червня по серпень 2014 року у складі прикордонного наряду відділу прикордонної служби «Красна Талівка» Луганського прикордонного загону брав участь у проведенні розвідувально-пошукових заходів у ввіреному секторі. У ході бою в зоні відповідальності відділу прикордонної служби «Мілове» Тарас Галайко разом із товаришами, проявивши ініціативу та військову витримку, витягли двох поранених військовослужбовці із поля бою у безпечне місце й надали першу медичну допомогу.