08.04.2016

Президент відвідав Національний музей сучасних наукових досягнень та інновацій Японії «Мірайкан», де Главі Української держави були продемостровані останні досягнення японської науки і техніки.

Серед найцікавішого - демонстрація можливостей людиноподібного робота ASIMO, космічний модуль та кліматичний моніторинг Землі в режимі реального часу за даними метеосупутників, інші розробки та інновації.

Національний музей сучасних наукових досягнень та інновацій Японії «Мірайкан» розташований на штучному острові Одайба, який знаходиться в Токійській затоці.

Назва музею, який був відкритий у липні 2001 р., у перекладі з японської означає «Палац майбутнього». В музеї представлені передові технології та останні досягнення в різних сферах науки, робототехніці, віртуальній реальності, медицині, космічній промисловості тощо.

У залах музею щодня проводяться семінари, лекції або практичні заняття за участі всесвітньо відомих вчених та винахідників, у тому числі Нобелівських лауреатів.

На моніторах, розташованих біля кожного експонату, виводиться інформація з бібліотеки музею, в якій в електронному вигляді зберігається величезний обсяг матеріалів.

У музеї знаходиться велика кількість експозицій на космічну тематику, зокрема, щодо будови всесвіту, процесів, що відбуваються у космосі. У режимі он-лайн можна побачити Землю з висоти штучного супутника землі.

На другому поверсі музею розташовані лабораторії, де відвідувачі можуть взяти участь у практичних дослідницьких заняттях або відчути себе очевидцем природних катаклізмів, наприклад, землетрусу та цунамі.