08.04.2016

Президент України відвідав Публічне акціонерна товариство «Турбоатом», зустрівся з трудовим колективом та оглянув виробничі потужності підприємства.

Глава держави наголосив, що від ефективності роботи «Турбоатому» значною мірою залежить енергетична, економічна і національна безпека України, саме тому підприємство включено до переліку стратегічних.

«На сьогоднішній день – це флагман енергетичного машинобудування», - сказав Петро Порошенко. 40% теплових, 65% атомних, 90% гідроакумулюючих електростанцій країни укомплектовані турбінами та обладнанням виробництва ПАТ «Турбоатом».

Глава держави зазначив, що підприємство нині активно працює над новими замовленнями. Так, за останній місяць було укладено декілька важливих контрактів з компаніями з США.

Президент зазначив, що на сьогодні, у тому числі і завдяки таким підприємствам, як «Турбоатом», українська армія матиме нову бронетехніку. «Сьогодні ми маємо можливість, маємо чим і як захищати суверенітет України», - сказав Петро Порошенко нагадавши, що вчора відбулися  успішні випробування українських ракет.

Президент оглянув виробничі потужності паротурбінного цеху та його модернізованих верстатів, а також ознайомився з виробничим процесом гідротурбінного та лопаткового цехів.

ПАТ «Турбоатом» працює з 1934 року. Підприємство має величезний досвід роботи та працює на рівні з такими гігантами енергомашинобудування світового класу, як General Motors, Siemens, Alstom, Voith та інші. Продукція «Турбоатому» експортується до 45 країн Європи, Азії, Америки та Африки. Підприємство активно заміщує імпортні комплектуючі, необхідні для енергостанцій України, а також здійснює заходи з розширення ринків збуту продукції, укладає контракти про співробітництво з іноземними партнерами.