08.04.2016

Глава держави назвав щирим другом України Комісара ЄС з питань гуманітарної допомоги та Комісара ЄС з питань гуманітарної допомоги та реагування на кризи Христоса Стиліанідеса.

«Щиро вдячний вам, пане комісаре, за величезний особистий внесок у гуманітарну допомогу Україні. Наша співпраця у цьому напрямку є важливою», - сказав Петро Порошенко під час спільного брифінгу з Христосом Стиліанідесом.

Президент подякував за рішення Європейської Комісії про виділення додаткових 20 млн євро на гуманітарну допомогу, включаючи потреби внутрішньо переміщених осіб, надання допомоги постраждалим на Донбасі і лікування поранених.

Петро Порошенко наголосив, що за весь час агресії щодо України загальна сума допомоги на гуманітарні потреби склала більше 649 млн доларів. Глава держави зазначив, що міжнародна фінансова підтримка надходила з різних інституцій та країн, серед яких Європейський Союз, Сполучені Штати Америки, Організація Об'єднаних Націй, Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Канада, Австралія, Японія, Швейцарія, інші країни ЄС.

«Левова частина цих коштів була спрямована на гуманітарну місію на окупованих територіях. Без цієї допомоги жахлива гуманітарна катастрофа, яка зараз є на окупованих територіях, була б ще більш разючою для тих українців, які опинились у тих районах», - підкреслив Петро Порошенко.

Президент ще раз наголосив, що вирішення всіх зазначених проблем можливе лише через повну імплементацію Мінських угод. Україна відповідально ставиться до виконання кожного пункту домовленостей, яких було досягнуто в Мінську і закликає Росію до їх виконання.

«В іншому випадку, і про це також було домовлено під час вчорашніх переговорів у Брюсселі, ми маємо обов'язково продовжити санкції проти Росії як єдиний ефективний інструмент спонукання її до того, щоб вирішувати проблеми за столом переговорів», - сказав Петро Порошенко.

Глава держави також вкотре нагадав, що анексія Криму, агресія з боку Росії проти України на Сході спричинили санкцій і зняти їх можна буде лише у випадку повного виведення російських військ з української території і встановлення повного контролю над ділянкою українсько-російського кордону з українського боку та завершення політичного врегулювання ситуації.

У свою чергу Комісар ЄС з питань гуманітарної допомоги та Комісар ЄС з питань гуманітарної допомоги та реагування на кризи  наголосив на тому, що Європейський Союз і надалі солідарний з Україною її народом і особливо з тими українцями, які постраждали під час конфлікту на Сході. «Україна не може і не буде забута. Відбудова України для нас залишається пріоритетом», - сказав Христос Стиліанідес.

Єврокомісар підтвердив, що ЄС виділяє додатково 20 млн євро на гуманітарні потреби України у 2016 році. Він зазначив, що під час поїздки вчора у Семенівку та Костянтинівку (Донецька область) на власні очі переконався в необхідності продовження допомоги постраждалим.

Водночас, він звернув увагу на необхідність вдосконалення української правової бази для полегшення надання гуманітарної допомоги в постраждалі регіони України.

Христос Стиліанідес також висловив повну і незмінну підтримку з боку Євросоюзу необхідності абсолютної імплементації Мінських угод та продовження процесу реформ в Україні.