09.04.2016

Президент Петро Порошенко доручив Кабінету Міністрів невідкладно утворити Організаційний комітет із підготовки та проведення заходів із відзначення у 2016 році Дня пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Відповідний Указ Глава держави підписав сьогодні.

До роботи Комітету Уряд має залучити представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості та затвердити відповідний План заходів, йдеться в документі.

Указом визначено низку доручень органам виконавчої влади щодо проведення урочистостей з нагоди зазначених пам'ятних дат та інформаційно-просвітницьких і патріотично-виховних заходів.

Глава держави акцентував увагу на необхідності забезпечення на належному рівні співпраці представників місцевих органів виконавчої влади із засобами масової інформації з висвітлення актуальних питань життя громадян старшого покоління, консолідації суспільства навколо національної пам’яті про жертовність Українського народу у період Другої світової війни, його вагомого внеску в перемогу над нацизмом.

Обласним, Київській міській державним адміністраціям також доручено ужити в установленому порядку необхідних заходів щодо забезпечення соціально-побутових потреб, надання медичної допомоги та матеріальної підтримки ветеранам війни, насамперед - учасникам бойових дій, інвалідам війни, учасникам українського визвольного руху часів Другої світової війни, жертвам нацистських переслідувань, сім’ям загиблих (померлих) воїнів, дітям війни.

Відповідні заходи мають бути оргазізовані та проведені задля належного відзначення мужності та героїзму переможців нацизму у Другій світовій війні, видатного внеску Українського народу у перемогу Антигітлерівської коаліції, вшанування пам’яті жертв Другої світової війни, посилення державної підтримки ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, жертв нацистських переслідувань, а також виховання у молоді почуття патріотизму, національної гідності, готовності до захисту своєї держави, шанобливого ставлення до старшого покоління, зазначається в Указі.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.