09.04.2016

У рамках офіційного візиту Президента України до Японії дружина Глави держави Марина Порошенко відвідала дошкільний заклад – Центр раннього втручання та соціального розвитку дітей з особливими потребами та їх сімей «Umeda Akebono», а також початкову школу «Rinsen» зі спеціальними класами для дітей з фізичними вадами.

Під час відвідання Центру «Umeda Akebono», в якому навчаються близько 400 дітей віком від народження до шести років, дружина Президента України оглянула кімнати для дітей з фізичними вадами, ігрову кімнату, залу для занять музикою, кімнати для спільних занять батьків та дітей.

Директор дошкільного закладу, що функціонує вже 40 років, пан Като Масахіто ознайомив пані Порошенко з методиками, які застосовуються педагогічним колективом, та умовами перебування дітей. Сторони обговорили систему роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в Японії, а також філософію сприйняття та формування доброзичливого ставлення суспільства до цих людей.

У ході візиту до початкової школи «Rinsen», яка є найстарішою школою м. Токіо і в цьому році відзначає 139 років з дня заснування, пані Порошенко відвідала урок у спеціальному класі для дітей з фізичними вадами та урок музики. На знак пошани та вітання діти заспівали дружині Президента України японську пісню.

Пані Марина разом із директором школи пані Ясуко Цутія обговорили питання навчання дітей з особливими потребами у загальноосвітніх школах. Директор розповіла, що в очолюваному нею закладі навчаються діти з синдромом Дауна, аутизмом та ДЦП. За словами пані Ясуко, в школі ефективно використовується спільне навчання дітей з обмеженими можливостями разом з дітьми, що не мають таких обмежень.

Зі свого боку Марина Порошенко зауважила, що зараз в Україні під її патронатом здійснюється напрацювання дорожньої карти змін в системі української освіти. У ній головним принципом визначено, що діти з особливими потребами повинні мати можливість навчатися в середовищі однолітків. «З метою досягнення ефективного та дієвого результату ми активно вивчаємо закордонний досвід становлення і розвитку інклюзивної освіти. Зокрема, вже проведено ряд робочих зустрічей з фахівцями з Нідерландів, Канади, Румунії та Молдови. Сьогодні ми багато дізналися про шляхи вибудови інклюзивного навчання, які є невід’ємною частиною унікальної системи освіти Японії. Впевнена, що міжнародний досвід допоможе нам вибудувати власну успішну модель запровадження інклюзивної освіти в Україні», — наголосила дружина Президента.

Також у рамках візиту відбулася зустріч дружини Президента України пані Марини Порошенко та дружини Прем’єр-міністра Японії пані Акі Абе, під час якої піднімалися питання, що знаходяться в зоні їхньої опіки. Так, обговорювалася проблематика духовного розвитку молодого покоління та формування поважного ставлення до особистості. До того ж, напередодні 30-ї річниці Чорнобильської аварії та 5-ї річниці аварії в префектурі Фукусіма мова йшла про ліквідацію наслідків та попередження подібних техногенних катастроф у майбутньому.