09.04.2016

Під час виступу у Національному прес-клубі у Токіо Президент України Петро Порошенко зазначив, що основною метою його візиту є зміцнення партнерських відносин між Україною та Японією.

«Я був і залишаюсь прихильником міцних відносин між нашими країнами не тільки заради наших народів, а й у більш широкій перспективі – заради регіонального та глобального миру і безпеки», - наголосив Глава Української держави. Президент підкреслив, що ситуація в області безпеки в Європі і в усьому світі балансує на межі глобальної кризи, особливо враховуючи ситуацію в Сирії та Україні, поширення тероризму та негативного впливу пропаганди, напругу на Корейському півострові через ядерні випробування і запуск ракет.

Петро Порошенко нагадав, що Україна другий рік поспіль протистоїть російській агресії, та вимагає виконання РФ Мінських домовленостей. Українська держави робить все для реалізації взятих на себе у Мінську зобов’язань, в тому числі відкрито співпрацює з місією ОБСЄ, вживає заходи для припинення вогню і виведення зброї тощо. Натомість інша сторона постійно порушує режим припинення вогню, з Росії поставляється зброя і робоча сила на Донбас, створюються перешкоди для роботи ОБСЄ, російська сторона проводить військові навчання недалеко від українського кордону, не відбувається звільнення всіх заручників і політичних в'язнів та доступу гуманітарних організацій на Донбас.

«На додаток Росія докладає величезних зусиль до звинувачення України у порушенні Мінських домовленостей. Що я можу сказати? «Доречна» політика країни, яка вимагає поваги і претендує на лідерство в світі», - наголосив Глава держави.

У зв’язку з цим Петро Порошенко подякував уряду Японії і прем'єр-міністру Сіндзо Абе за послідовну підтримку України. «Ми дуже цінуємо вашу допомогу. З власного досвіду ви дуже добре знаєте, що це значить – мати Росію сусідом. Російська політика усюди однакова – її методи не є проявом ні морального авторитету, ні економічної могутності. Скоріш, це військово-політичний диктат з повною неповагою до міжнародного права», - підкреслив Глава держави.

Глава держави нагадав про нещодавнє зізнання Президента Путіна, що він не зважає на кордони.

Президент підкреслив, що міжнародна солідарність, потужна політична підтримка і узгоджені дії мають життєво важливе значення для України. Глава держави сподівається, що на майбутньому Саміті G-7 у Японії лідери підтвердять підтримку Україні, надавши потужний сигнал Кремлю.

Окремо Петро Порошенко наголосив на важливості проведення реформ для успіху України. Зокрема, вже було зроблено низку кроків – вдалося уникнути дефолту та досягнути макроекономічної і фінансової стабілізації, реструктуризувати зовнішній борг, поповнити золоті і валютні резерви, відновити банківський сектор. «Ми відкрили шлях для сильного економічного зростання», - сказав Петро Порошенко.

У минулому році вперше за 24 роки Україна позбулася залежності від російського газу, наголосив Глава держави. Крім того, було полегшено процедуру приватизації відповідно до міжнародних стандартів, з 1 січня 2016 року вступила в силу Угода про асоціацію з ЄС.

«Прошу вас бути більш сміливими і в повній мірі скористатися тими можливостями, які вже є, зокрема, через реформи та запровадження зони вільної торгівлі з ЄС. Україна може стати новими воротами для японських інвестицій в Європу», - наголосив Президент. Глава держави додав, що японський бізнес зможе отримати унікальну можливість продажу в ЄС майже безмитних товарів, вироблених в Україні.

Україна зацікавлена у японському досвіді реформ. Президент також наголосив на перспективності співпраці між країнами в сфері ядерної безпеки, враховуючи досвід трагедій на Чорнобильській АЕС та «Фукусімі».